1) 5 + 4 5/8 2) 6 2/5+9 3) 18/7+3/7+3

+1
Ответы (1)
  1. 6 октября, 02:51
    0
    1) 5+5/2 = 5/1+5/2 = 10/2+5/2=15/2

    2) 12/5+9/1 = 12/5+45/5=57/5

    3) 18/7+3/7+3 = 21/7+3/1 = 21/7+21/7 = 42/7 = 6