1 17/28*7/9+14/25*5/7

+2
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 17:39
    0
    1 17/28 · 7/9 + 14/25 · 5/7 = ?

    1) 1 17/28 · 7/9 = 45/28 · 7/9 = 5/4

    2) 14/25 · 5/7 = 2/5

    3) 5/4 + 2/5 = 25/20 + 8/20 = 33/20 = 1 13/20 = 1.65

    Ответ: 1,65