1) 1/4*2/3; 2) 4/9*1/2; 3) 2/3*3/8; 4) 5/12*8/9; 5) 15/16*8/25; 6) 1/2*2/3; 7) 3/4*1/6; 8) 7/15*5/7;

+1
Ответы (2)
  1. 14 ноября, 20:20
    0
    1) 1*2/4*3=1/6

    2) 4*1/9*2=2/9

    3) 2*3/3*8=1/4

    4) 5*8/12*9=40/108=20/58

    5) 15*8/16*25=3/10

    6) 1*2/2*3=1/3

    7) 3*1/4*6=1/8

    8) 7*5/15*7=1/3
  2. 14 ноября, 21:45
    0
    1) 1/6 2) 2/9 3) 1/4 4) 10/27 5) 3/10 6) 1/3 7) 1/8 8) 1/3