5 7/15 - (7 1/2 - (4 29/60 (2 1/5 - + 5/6))) = ?

6 13/24 - ((14 7/24-10 31/48) - (2 3/4-1 7/12)) - 1 1/6=?

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 07:32
    0
    1) 82/15 - (85/12 - (269/60 - (11/5-11/6) = 82/15 - (85/12-291/60) = 82/15-134/60=194/60=3 7/30