13 400 * 40 - 814 500 : 900

70 295 : 5 * 30 + 580 998

50 * (41 000 - 14 792 : 4)

+3
Ответы (1)
  1. 17 марта, 06:04
    0
    13 400 * 40 - 814 500 : 900 = 535 095

    1) 13 400 * 40 = 536 000

    2) - 814 500 : 900 = - 905

    3) 536 000 - 905 = 535 095

    70 295 : 5 * 30 + 580 998=1 002 768

    1) 70 295:5=14 059

    2) 14 059 * 30 = 421 770

    3) 421 770+580 998=1 002 768

    50 * (41 000 - 14 792 : 4) = 1 865 100

    1) 14 792:4 = 3 698

    2) 41 000-3 698=37 302

    3) 50 * 37 302 = 1 865 100