1) 2 1/4*1 1/3*8/9=?

2) 1 1/5*4/9*2 1/2=?

+1
Ответы (1)
  1. 6 марта, 11:26
    0
    1) = 9/4*4/3*8/9=9*4*8 / 4*3*9=8/3=2 ц2/3

    2) = 6/5*4/9*5/2=6*4*5 / 5*9*2=4/3=1 ц1/3