Вычисли. 1) 1,9 * (-13) + 30; 2) - 3,5*9,2-7,8; 3) - 6,+*9,2-7,8; 4) 0,05 * (-100) + (-11,2) * 3; 5) - 20 * (-6,9) - 39,4*10; 6) 8,5 * (-0,4) + (-1,3) * 2

+2
Ответы (1)
  1. 18 июня, 14:09
    0
    1,9 * (-13) + 30=5,3

    -3,5*9,2-7,8=40

    -6+9,2-7,8=-63

    0,05 * (-100) + (-11,2) * 3=-38,6

    -20 * (-6,9) - 39,4*10=-256

    8,5 * (0,4) + (-1,3) * 2=0,8