5 11/12-2 1/6-1 3/4

(15-4 3/20) - (12-3 8/15)

+4
Ответы (1)
  1. 8 апреля, 19:22
    0
    5 11/12-2 1/6-1 3/4=5 11/12-2 2/12-1 9/12=2

    (15-4 3/20) - (12-3 8/15) = (14 20/20-4 3/20) - (11 15/15-3 8/15) = 10 17/20-8 7/15=

    10 51/60-8 28/60=2 23/60