6⋅ (-2) + (-2) ⋅10

?

Lol

I know the answer, just chilling around

+2
Ответы (2)
  1. 13 августа, 18:44
    0
    6⋅ (-2) + (-2) ⋅10=-12 + (-20) = - 32
  2. 13 августа, 19:43
    0
    6 * (-2) + (-2) * 10 = - 12-12 = - 24