Разложите на множетели квадратный трёхчлен у=х^2-х-2

+4
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 15:02
    0
    Y=x^2-x-2 = (x+1) (x-2)

    По теореме Виета:

    x1+x2=1 | - 1

    | = > x={

    x1*x2=-2 | 2