5/13 + (8/13+1/5) = ?

7/16+4/21+1/7+1/16=?

5/8+3/7-23/56=?

+4
Ответы (1)
  1. 12 октября, 07:56
    0
    1) 8/13+1/5=53/65

    5/13*53/65=6/1

    2) 7/16+4/21=221/336

    221/336+1/7=269/336

    269/336*1/16=269/5376

    или

    7/16+1/16=1/2

    4/21+1/7=1/3

    1/2+1/3=5/6

    3) 5/8+3/7=59/56

    59/56-23/56=41/28