16•3+25•2,. 90:5-80:16.

+1
Ответы (2)
  1. 9 марта, 10:31
    0
    16*3=48

    25*5=50

    50+48=98

    90/5=18

    80/16=5

    18+5=23
  2. 9 марта, 11:25
    0
    1) 16*3+25*2=48+50=98

    2) 90:5-80:16=18-5=13