1) x:20=2:5 2) x:18=2:3 3) 5:9=15:x

+2
Ответы (1)
  1. 25 января, 10:58
    0
    1) X = (20*2) : 5 = 80

    2) X = (18*2) : 3 = 12

    3) X = (15*9) : 5 = 27