1) - 9 + (-10) + 20 + (-1) + 1

2) 2+5 + (-7) + (-8) + 9 + (-1)

3) - 3+8 + (-1) + (-4) + 5+3

4) - 2+6 + (-4) + 7 + (-2) + 5

5) 10 + (-8) + 2 + (-9) + (-3) + 8

+2
Ответы (1)
  1. 18 мая, 12:18
    0
    1) - 9 + (-10) + 20 + (-1) + 1=1

    -9 + (-10) = - 19

    -19+20=1

    1 + (-1) = 0

    0+1=1

    2) 2+5 + (-7) + (-8) + 9 + (-1) = - 7

    7 + (-7) = 0

    0 + (-7) = - 7

    -7 + (-8) = - 15

    -15+9=-6

    -6 + (-1) = - 7

    3) - 3+8 + (-1) + (-4) + 5+3=8

    4) - 2+6 + (-4) + 7 + (-2) + 5=10

    5) 10 + (-8) + 2 + (-9) + (-3) + 8=0