6 1/6 - (х-3 5/9) = 2 7/12

+1
Ответы (1)
  1. 14 января, 07:59
    0
    Х-3 5/9=6 1/6-2 7/12 37/6-31/12=74/12-31/12=43/12

    х-3 5/9=43/12

    х=43/12+3 5/9 43/12+32/9=129/36+128/36=257/36=7 5/36

    х=7 5/36