64:2:4+9*7-0*9 = 56:7+80:10-8*2 = 90-6*6+29 = 5*8+24:3*2 = 63: (81:9) + (8*7-2) : 6 = 32*2+32:4-8*9 = 48:6*5-40=

+5
Ответы (1)
  1. 25 января, 13:04
    0
    64:2:4+9*7-0*9 = 71

    1) 64:2=32 2) 32:4=8 3) 9*7=63 4) 0*9=0

    5) 8+63=71

    56:7+80:10-8*2=0

    1) 56:7=8 2) 80:10=8 3) 8*2=16

    4) 8+8-16=0

    90-6*6+29 = 83

    1) 6*6=36 2) 90-36=54 3) 54+29=83

    5*8+24:3*2=56

    1) 5*8=40 2) 24:3=8 3) 8*2=16 16) 40+16=56

    63: (81:9) + (8*7-2) : 6=16

    1) 81:9=9 2) 63:9=7 3) 8*7=56 4) 56-2=54 5) 54:6=9 6) 7+9=16

    32*2+32:4-8*9 = - 9

    1) 32*2=64 2) 32:4=8 3) 8*9=81 4) 64+8=72 5) 72-81=-9

    48:6*5-40 = 0

    1) 48:6=8 2) 8*5=40 3) 40-4=0