Па магните а+4200=9000

+3
Ответы (2)
  1. 29 января, 12:00
    0
    А+4200=9000 А=9000-4200 А=4800
  2. 29 января, 13:38
    0
    а+4200=9000

    а=9000-4200

    а=4800

    ответ: 4800