3,75:1, 1/2 + (1,5: 3, 3/4) ∙ 2,1/2 (1, 1/7 - 23/49) : 22/147 / 2 : 3,1/5 + (3, 1/4 : 13) : 2/3 - (2, 5/18 - 17/36) ∙18/65

+2
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 03:07
    0
    1) 3,75:1.1/2=3,75; 1,5=2,5

    2) 1,5:3,75=0,4

    3) 0,4*2,5=1

    4) 2,5+1=3,5

    5) 1.1/7-23/49=8/7-23/49=56-23) / 49=33/49

    6) 33/49:22/147=33*147) / 49*22=9/2

    7) 3,5+9/2=3,5+4,5=8

    8) 2:3.1/5=2:16/5=10/16

    9) 3.1/4:13=13/4:13=13/4*13=1/4

    10) 1/4:2/3=3/8

    11) 10/16+3/8=16/16=1

    12) 2.5/18-17/36=41/18-17/36 = (82-17) / 36=65/36

    13) 65/36*18/65=1/2

    14) 1-1/2=1/2