5 4/19*34/7 + 1 15/19:7/25-12/35

+5
Ответы (1)
  1. 23 июля, 10:18
    0
    1.5 5//19=99/19

    2. 3 4//7=25//7

    3. (99//19) * (25//7) = (2475//133)

    4. 1 15//19=34//19

    5.7//25=0,28

    6. (34//19) / 0,28 = (850//133)

    7. (2475//133) + (850//133) = 25

    8. 1 2//3=5//3

    9. 25 - (5//3) = (70//3)