35 + (-11). - 22 + (-15)

25 + (-39). - 33 - (-42)

35 - (-11). - 22 - (-15)

25 - (-39). - 33 - (-42)

42 + (-16). - 37 - (-62)

-17 + (-52). - 39-35

+4
Ответы (2)
  1. 10 марта, 15:26
    0
    35 + (-11) = 24, - 22 + (-15) = - 37, - 33 - (-42) = 9, - 22 - (-15) = 7, - 39-35=-64, - 17 + (-52) = - 69, 25 + (-39) = - 14, 35 - (-11) = 46, 42 + (-16) = 26, - 37 - (-62) = - 5, PhotoMath
  2. 10 марта, 18:08
    0
    35 + (-11) = 24, 25 + (-39) = - 14, 35 - (-11) = 46, 25 - (-39) = 64, 42 + (-16) = 26, - 17 + (-52) = - 69, - 22 + (-15) = - 37, - 33 - (-42) = 9, - 22 - (-15) = - 7, - 33 - (-42) = 9, - 37 - (-62) = 25, - 39-35=-74.