12 4/5:5=

1 2/3:20=

1 1/3:4=

1 5/7:4=

3 3/4:3=

1 5/8:26=

3 1/3:5=

8 1/2:2=

2 1/5:2=

6 1/2:3=

2 2/7:8=

5 5/7:5=

+4
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 01:10
    0
    12 4/5 : 5 = 64/5 : 5/1 = 64/5 * 1/5 = 64/25 = 2 14/25

    1 2/3 : 20 = 5/3 * 1/20 = (1*1) / (3*4) = 1/12

    1 1/3 : 4 = 4/3 * 1/4 = 1/3

    1 5/7 : 4 = 12/7 * 1/4 = 3/7

    3 3/4 : 3 = 15/4 * 1/3 = 5/4 = 1 1/4

    1 5/8 : 26 = 13/8 * 1/26 = (1*1) / (8*2) = 1/16

    3 1/3 : 5 = 10/3 * 1/5 = 2/3

    8 1/2 : 2 = 17/2 * 1/2 = 17/4 = 4 1/4

    2 1/5 : 2 = 11/5 * 1/2 = 11/10 = 1 1/10

    6 1/2 : 3 = 13/2 * 1/3 = 13/6 = 2 1/6

    2 2/7 : 8 = 16/7 * 1/8 = 2/7

    5 5/7 : 5 = 40/7 * 1/5 = 8/7 = 1 1/7