Х-1/6=7/9

у - 3/8=5/32

у+2/5=1/2

+3
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 19:48
    0
    Х=7/9+1/6=14/18+3/18=17/18

    ¥ = 5/32+3/8=5/32+12/32=17/32

    ¥ = 1/2-2/5 = 5/10-4/10=1/10