Запиши x в втде дроби 8 дм=x м 118 дм=x м 720 г-х кг 1635 кг-х т 2 мин - х ч 90 мин-х ч

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 17:18
    0
    8 дм = 8/10 = 4/5 м,

    118 дм = 118/10 = 11 4/5 м (или 11,8 м),

    720 г = 720/1000 = 18/25 кг (или 0,72 кг),

    1635 кг = 1635/1000 = 1 127/200 т (или 1,635 т),

    2 мин = 2/60 = 1/30 ч,

    90 мин = 90/60 = 1 1/2 ч (или 1,5 ч)