2 (4 у-5) = у+25

х+2 х+4 х+3 х=48

+1
Ответы (1)
  1. 22 октября, 23:26
    0
    1) 2 (4 у-5) = у+25

    8 у-10=у+25

    8 у-у=25+10

    7 у=35

    у=35:7

    у=5

    2) х+2 х+4 х+3 х=48

    10 х=48

    х=48:10

    х=4,8