Разложите на множители x^2-7x-8

^ - степень

+1
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 10:05
    0
    По теореме Виетта:

    {х1+х2=7, х1*х2=-8

    {х1=-1, х2=8

    Следовательно:

    (х+1) (х-8) = 0