1) (3 1/14-2 5/21) * (2,7-2,1)

2) (4 13/18-3 7/9) * (1/2-4/17)

+2
Ответы (1)
  1. 11 октября, 09:13
    0
    1) (3 1/14-2 5/21) * (2,7-2,1) (45/42-10/42) * 6/10 = 35/42*6/10=7/14=1/2

    2) (4 13/18-3 7/9) * (1/2-4/17) = (31/18-14/18) * (17/34-8/34) = 17/18*9/34=1/4