Решите 1) - 3/7 + 2/21 = ?

2) 5/6 + (-5/7)

3) - 17/21 + 9/14

4) 3,9 + (-3,9)

5) 2,77 + (-1/4)

6) 1/3 + (-1/2)

7) 2 5/12 + (-7 3/10)

8) - 29+17 1/8

9) 17 + (-1,25)

10) - 2 3/5 + (-7 3/10)

11) 4 3/4 + (-4 11/12)

+2
Ответы (1)
  1. 6 июля, 06:01
    +5
    1). - 3/7+2/21 = (-9+2) / 21=-7/21=-1/3

    2). 5/6 + (-5/7) = (30-35) / 42=-5/42

    3). - 17/21+9/14 = (-34+27) / 42=-7/42=-1/6

    4). 3,9 + (-3,9) = 3,9-3,9=0

    5). 2,77 + (-1/4) = 2,77-0,25=2,52

    6). 1/3 + (-1/2) = 1/3-1/2 = (2-3) / 6=-1/6

    7). 2 5/12 + (-7 3/10) - 2 3/5-7 3/10=29/12-73/10 = (290-876) / 120=-586/120=

    -4 106/120=-4 53/60

    8). - 29+17 1/8=-28 8/8+17 1/8=-11 7/8

    9). 17 + (-1,25) = 17-1,25=15,75

    10). - 2 3/5 + (-7 3/10) = - 13/5-73/10 = (-26-73) / 10=-99/10=-9,9

    11). 4 3/4 + (-4 11/12) = 19/4-59/12 = (57-59) / 12=-2/12=-1/6