2 (x+3) + 5 (x+1)

9 (7+y) + 8 (6+y)

4 (3x+23) + 7 (6+5x)

12 (9+8y) + 3 (11+6y)

+5
Ответы (1)
  1. 10 августа, 13:04
    0
    2 (х+3) + 5 (х+1) =

    2 х+6+5 х+5=

    7 х+11=

    7 х = - 11

    х = - 11/7 = - 1 4/7

    9 (7+у) + 8 (6+у) =

    63+9 у+48+8 у=

    111+17 у=

    17 у = - 111

    у = - 111/17 = 6 9/17

    4 (3 х+23) + 7 (6+5 х) =

    12 х+92+42+35 х=

    47 х+117=

    47 х = - 117

    х = - 117/47 = - 2 23/47

    12 (9+8 у) + 3 (11+6 у) =

    108+96 у+33+18 у=

    114 у+141=

    114 у = - 141

    у = - 141/114 = - 1 27/114