11/15*-10/11*-9/10+-7/9*-6/7+4/15

+4
Ответы (1)
  1. 20 августа, 09:23
    0
    1) 11/15*-10/11 = - 2/3

    2) - 2/3*-9/10 = 3/5

    3) 7/9*-6/7=-2/3

    4) - 2/3+4/15 = 14 / 15

    5) 3/5+14/15 = 23/15=1 целая 8/15