2) 6/7 + 3/11 - 1

3) (6/15 + 2/3) + (1/4 + 1/5)

+4
Ответы (1)
  1. 21 марта, 11:43
    0
    6/7 + 3/11 - 1 = 66/77 + 21/77 - 1 = 87/77 - 1 = 1 10/17 - 1 = 10/17

    (6/15 + 2/3) + (1/4 + 1/5) = 1 31/60

    1) 6/15 + 2/3 = 6/15 + 10/15 = 16/15 = 1 1/15

    2) 1/4+1/5 = 5/20 + 4/20 = 9/20

    3) 1 1/15 + 9/20 = 1 4/60 + 27/60 = 1 31/60