8/9 + (1/12x-7/9) при x = - 4

+5
Ответы (1)
  1. 11 июня, 21:36
    0
    8/9 + (-1/48-7/9) = 16 * (8/9*16 + (-1/49*3 - 7/9*16) = 16 * ((8-1-7) / (144)) = (16*0) / 144=0