6 4/23 - (3-2 8/23) + 5 16/23.

+1
Ответы (2)
  1. 22 марта, 05:54
    0
    1) 3-2 8/23=15/23. 2) 6 4/23-15/23=5 12/23. 3) 5 12/23+5 16/23=11 5/23
  2. 22 марта, 06:15
    0
    6 4/23 - ((3*23+54) / 23) + 5 16/23 =

    6 4/23 - 113/23 + 5 16/23 = (142-113+131) / 23 = 160/23 = 6 22/23