9/14+1/6

-9/14-1/6

9/14-1/6

-9/14+1/6

+5
Ответы (1)
  1. 2 августа, 05:55
    0
    (6*9+1*14) / 84=68/84=17/21

    (-6*9-1*14) / 84=-17/21

    (54-14) / 84=40/84=10/21=0,21

    (-54+14) / 84=-40/84=-10/21=-0,21