10 - (4 21/40-5,25) : 1 7/20

+1
Ответы (1)
  1. 16 сентября, 01:27
    0
    10 - (4 21/40-5,25) : 1 7/20=10 29/54

    1) 4 21/40-5,25=4 21/40-5 1/4=4 21/40-5 10/40=-29/40

    2) - 29/40:1 7/20=-29/40*20/27=-29/54

    3) 10 - (-29/54) = 10+29/54=10 29/54