3 1/8: 2 1/2 = 2 2/3:x

+5
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 08:29
    0
    3 1/8x=2 2/3*2 1/2

    25/8x=8/3*5/2

    25/8x=20/3

    x=20/3*8/25

    x=32/15

    x=2 2/15