32 + (136-x*8) : 4 = 64

+4
Ответы (1)
  1. 19 февраля, 11:03
    0
    (136-х*8) : 4=64-32=32

    136-х*8=32:4=8

    х*8=136-8=128

    х=128:8

    х=16