1) 2 (х+3) + 5 (х+1) 2) 9 (7+у) + 8 (6+у) 3) 4 (3 х+23) + 7 (6+5 х) 4) 12 (9+8 у) + 3 (11+6 у)

+2
Ответы (1)
  1. 22 мая, 04:39
    0
    1) 2 х+6+5 х+5=7 х+11

    2) 63+9 у+48+8 у=17 у+111

    3) 12 х+92+42+35 х=47 х+134

    4) 108+96 у+33+18 у=114 у+141