1) - 0,8+3; - 0,5+1; - 0,4+2; 2) 1,5-2; 1,7-4; 1,9-5; 3) - 5+4,9; - 6-5,6; - 7+6,3.

+3
Ответы (2)
  1. 3 мая, 21:23
    0
    1. 2,2

    0,5

    0,6

    2. - 0,5

    -2,3

    -3,1

    3. - 0,1

    -11,6

    -0,7
  2. 3 мая, 22:34
    0
    1) - 0,8 + 3 = 3 - 0,8 = 2,2

    - 0,5 + 1 = 1 - 0,5 = 0,5

    - 0,4 + 2 = 2 - 0,4 = 0,6

    2) 1,5 - 2 = - (2 - 1,5) = - 0,5

    1,7 - 4 = - (4 - 1,7) = - 2,3

    1,9 - 5 = - (5 - 1,9) = - 3,1

    3) - 5 + 4,9 = - (5 - 4,9) = - 0,1

    - 6 - 5,6 = - (6 + 5,6) = - 11,6

    - 7 + 6,3 = - (7 - 6,3) = - 0,7