21,4 - 5 1/2 - (16 2/3 - 6,6)

+2
Ответы (2)
  1. 20 ноября, 15:27
    0
    21,4-5 1/2 - (16 2/3-6,6) = 21,4-5,5-16 2/3+6,6=15,9+6,6-16 2/3=

    =22,5-16 2/3=22 5/10-16 2/3=22 15/30-16 20/30=21 45/30-16 20/30=

    =5 25/30=5 5/6
  2. 20 ноября, 17:56
    0
    1) 16 2/3 - 6,6=10 1/15

    2) 21,4-5 1/2 = 15,9

    3) 15,9-10 1/15=5 5/6