25:5+65:5. 72:6-36:6 49:7+84:7. 60:15+60:20. 80:4-64:16. 85:17+90:45. (27+13) * 2:8. (64-16) : 12*15. 13*6: (32-29)

+2
Ответы (1)
  1. 8 июля, 23:39
    0
    1) 25:5+65:5 = 5+13=18

    2) 72:6-36:6 = 12-6 = 6

    3) 49:7+84:7 = 7+12 = 19

    4) 60:15+60:20 = 4+3 = 7

    5) 80:4-64:16 = 20-4 = 16

    6) 85:17+90:45 = 5+2 = 7

    7) (27+13) * 2:8 = 40*2:8=80:8=10

    8) (64-16) : 12*15 = 48:12*15=4*15=60

    9) 13*6: (32-29) = 78:3 = 26