Даны многочлены P (X) = 5X2-1; Q (X) = 5X2+1; R (X) = X4+2X2+1

Найдите:

a) P (X) * R (X)

b) P (X) * Q (X) - R (X)

c) P2 (X) * Q2 (X)

+5
Ответы (1)
  1. 12 января, 23:00
    0
    А) (5x2-1) * (4x+2x2+1) = (10x-1) * (4x+4x+1) = (10x-1) * (8x+1) = 80x^2+10x-8x-1=80x^2+2x-1

    Примечание:

    x^2 - x в квадрате

    B) (10x-1) * (10x+1) - (8x+1) = 100x^2-1-8x-1=100x^2-8x-2

    C) 2 (10x-1) * 2 (10x+1) = (2*2) * (10x-1) * (10x+1) = 4 * (100x^2-1) = 400x^2-4