7,6: (-1.4/15) - (-9,75) : 1.1/12.

+2
Ответы (1)
  1. 9 октября, 06:43
    0
    1) 7,6: (-1 4/15) = 7 3/5: (-19/15) = 38/5 * (-15/19) = - 6

    2) (-9,75) : 1 1/12 = (-9 3/4) : 13/12 = (-39/4) * 12/13=-9

    3) - 6 - (-9) = - 6+9=3