1) 4 1/2:2 1/4 = 2) 2 4/5:1 2/5 = 3) 7/9:2 1/3 = 4) 8 1/2:19/20=.

+2
Ответы (2)
  1. 11 июня, 01:59
    0
    1) = 41*4/2*21=82/21

    2) = 24*5/5*12=2

    3) 7*3/9*21=1/9

    4) 81*20/2*19 = 810/19
  2. 11 июня, 03:32
    0
    1) 2 1/2

    2) 2/5

    3) -

    4) -