3/4 - 1/8

1/5 + 1/6

4/15+2/5

7/10 - 1/2

1/3 - 1/4

+3
Ответы (1)
  1. 17 октября, 08:45
    0
    3/4-1/8=6/8-1/8=5/8

    1/5+1/6=6/30+5/30=11/30

    4/15+2/5=4/15+6/15=10/15=2/3

    7/10-1/2=7/10-5/10=2/10=1/5

    1/3-1/4=4/12-3/12=1/12