Найди неверные равенства. исправь ошибки и запиши в тетрадь. 1 см в квадрате ровно 10 мм в квадрате. 1 дм в квадрате ровно 100 см в квадрате. 1 км в квадрате ровно 1000000 м в квадрате. 1 га ровно 100 а. 1 а ровно 100 м в квадрате. 1 м в квадрате ровна 100 см в квадрате. 1 га ровна 1000 м в квадрате. 1 м в квадрате 1000000 мм в квадрате.

+4
Ответы (1)
  1. 28 августа, 18:45
    0
    1 см^2-10 мм^2=100 мм^2-10 мм^2=90 мм^2

    1 см^2-1 мм^2=100 мм^2-1 мм^2=99 мм^2

    1 м2-10 дм2=100 дм2-10 дм2=90 дм2

    1 м2-1000 см2=10000 см2-1000 см2=9000 см2

    1 дм2-5 см2=100 см2-5 см2=95 см2

    1 дм2-50 см2=100 см2-50 см2=50 см2

    вроде так