0,2 (x-3) - 1=0,5 (x+3) - 0,4

+4
Ответы (1)
  1. 10 мая, 12:19
    0
    0,2 х-0,6-1=0,5 х+1,5-0,4

    0,2 х-0,5 х=0,6+1+1,5-0,4

    -0,3 х=2,7

    х=-9