14 9/16-x=6 3/4+1 2/5

+1
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 08:19
    0
    14 9/16-x=6 3/4+1 2/5

    6 3/4 + 1 2/5 = 6 15/20 + 1 8/20 = 7 23/20 = 8 3/20

    14 9/16 - х = 8 3/20

    14 9/16 - 8 3/20 = х

    14 45/80 - 8 12/80 = х

    6 33/80 = х