Д) 4/9 : 11/9 е) 0,8 : 0,03 ж) 2 5/8 : 3 1/6 з) 3 1/2 : 3,6

+4
Ответы (1)
  1. 2 июня, 10:22
    0
    4/9:11/9=4/9*9/11=4/11

    0,8:0,03=80:3=26 2/3

    =21/8:19/6=21*6 / 8*19=63/76

    з) = 7/2:36/10=7*10 / 2*36=35/36