0,4 + (-0,7) + {-10} = 4,2+{-44+5}=

+3
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 01:16
    0
    0,4 + (-0,7) + (-10) = - 10,3. 1) 0,4-0,7=-0,3. 2) (-0,3) - 10=-10,3; 4,2 + (-44+5) = - 34,8. 1) (-44) + 5=-39. 2) 4,2-39=-34,8.