5 5/8+8 3/4-6 1/5+3=?

+2
Ответы (2)
  1. 24 ноября, 22:34
    0
    1. 5 5/8+8 3/4=45/8+35/4=45/8+70/8=115/8

    2. 115/8-6 1/5=115/8-31/5=575/40-248/40=327/40

    3. 327/40+3=327/40+120/40=447/40=11,175
  2. 24 ноября, 23:09
    0
    5 5/8+8 3/4-6 1/5+3

    5 5/8+8 3/4=5 5/8+8 6/8=13 11/8=14 3/8

    14 3/8-6 1/5=14 15/40-6 8/40=8 7/40

    8 7/40+3=11 7 / 40